Alüminyum Boru

Alüminyum Boru

Alüminyum boru diğer alüminyum metal çeşitleri gibi daha hafif, daha ucuz ve korelozyonlara daha dayanıklı olması nedeniyle çok tercih edilen bir metal çeşididir.

Alüminyum boru dış çapı 8mm’ den başlayıp 150mm’ ye kadar ulaşabilmektedir.  Alüminuyum borularında çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar profil boru çeşidi, yivli boru çeşidi, yuvalar tüp boru çeşidi olarak sınıflandırabiliriz. Profil boruları kare veya dikgörtgen veya yuvalak olarak çeşitlendirilebilir. Martan Metal tüm Alüminyum Boru çeşit, çap ve uzunluklarını stoklarında bulundurmaktadır.

Alüminyum Boru Kullanım Alanı

Sıcak soğuk havalandırma sistemlerinde, elektronik malzemelerin soğutmasında alüminyum boru tercih edilmektedir. Büyük sanayi veya sitelerin kazan dairelerinde yine alüminyum borular kullanılmaktadır. Oksitlenme olmaması korelozyonlara karşı dayanıklı olması nedeniyle uzun süre kullanımda aşınmayan ve yorulmayan alüminyum hem hemen tüm sanayi alanlarında kullanılmaktadır.

Alüminyum Boru Üreticisi

Bizler Martan Metal olarak diğer metal çeşitleri gibi alüminyum boru çeşitlerini ve alaşımlarınıda stoklarında bulundurmaktadır. Alüminyum boru fiyatlarımız, çeşit, uzunluk ve dış çapına göre değişmektedir. Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinden ithal ettiğimiz yüksek kalite metal çeşitleri ile Türkiye metal pazarınının hakettiği kalitede ürün tedarikini sağlamayı amaçlayan firmamıza telefon, whatsapp  ve mail ile ulaşabilirsiniz.

aluminyum-boru
Renk : Metal
Dış Çap : 8mm- 150mm
Uzunluk : 100mm x 2000mm

Alüminyum Boru siparişi için bize ulaşın.

Her çap ve uzunlukta stoklarımız mevcuttur.

Alüminyum Özellikleri

Alüminyum mat gümüş renginde hafif ve yumuşak bir metaldir. Mat gümüş rengi, alüminyumum hava ile temas ettiğinde üzerinde oluşan oksit tabakasından dolayı oluşur. Alüminyum kıvılcım çıkarmaz, sağlığa zararı tespit edilmemiştir. Bu nedenle sağlık sektöründe de kullanılmaktadır. Alüminyumun birçok alaşım çeşidi vardır. Saf alüminyumun çekme dayanımı yaklaşık 49 megapascal (MPa) iken alaşımlandırıldığında bu değer 700 MPa’a çıkar. Yoğunluk olarak bakır ve çelikten daha hafif dir. Şekillendirilmesi ve CNC ile işlemesi kolaydır. Rahatlıkta dökülebilir. Bu nedenle istenilen şekle rahatlıkla girebilmektedir. Çok üstün korozyon özelliklerine sahip olması, üzerinde oluşan oksit tabakasının koruyucu olmasındandır. Bu durum elektrik ve elektronik kartlarda kullanılmasını yaygınlaştırmaktadır. Alüminyum’ un çok daha detaylı özellikleri için burayı tıklayınız.

Örnek Projelerimiz

alüminyum-boru-ürün-1
alüminyum-boru-ürün-2
alüminyum-boru-ürün-3