Alüminyum Çubuk

Alüminyum Çubuk özellikle soğutma sanayisinde kullanılan bir metal olup, yumuşak olması ve bakıra nisbeten daha ucuz olması nedeniyle çok tercih edilen bir metal çeşididir.

Ulaşım ve savunma sanayisinde de alüminyum çubuk tercih edilmektedir. Özellikle uçak ve otomobil gibi ulaşım araçlarında hafif olması nedeniyle tercih edilir.  Martan Metal olarak temin ettiğimiz alüminyum çubuk ölçülerimiz 4mm çaptan başlayıp 500mm çapına kadar ulaşabilmektedir. Alüminyum Çubuk uzunluk ölçümüz maksimum 200mm dir.

Alüminyum Çubuk Kullanım Alanı

İnşaat sektörü başta olmak üzere tüketici elektroniği, ambalaj ve gıda sektörü, havacılık ve otomotiv sektörü yoğun olarak Alüminyum Çubuk kullanmaktadır. İnşaat sektöründe binaların çatı ve cephe kaplamalarında, kapı, pencere ve merdiven alanlarında tercih edilmektedir. İşlemesi kolay, zamanı karşı dayanıklı olan bu metal Martan Metal ayrıcalığı ile sizlere yeterli stok ve özelliklerle sunulmaktadır.

Bu çeşit metal ısı iletme üzelliğinin yüksek olması nedeniyle yalıtım alanında da tercih edilmektedir. Bu sayede kışın sıcak yazın serin inşaatlar yapmak mümkün olmaktadır.

Alüminyum Çubuk Üreticisi

Martan Metal,  metal çubuk üreticisi, tedarik ve işletmecisi olarak metal sektöründe hizmet vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz her çap ve uzunlukta yerli veya ithal alüminyum çubuk tedarikini sağlamaktadır. Yeterli stok ve hızlı teslimat ile sizlere en hızlı ve doğru şekilde ürünlerinizi teslim edebilecek yetenek, teknoloji ve personeli bünyemizde bulundurmaktayız.

alüminyum çubuk ürün
Renk : Metal
Çap : 4mm- 500mm
Uzunluk : Maksimum 200mm

Alüminyum Çubuk siparişi için bize ulaşın.

Her çap ve uzunlukta stoklarımız mevcuttur.

Alüminyum Özellikleri

Alüminyum mat gümüş renginde hafif ve yumuşak bir metaldir. Mat gümüş rengi, alüminyumum hava ile temas ettiğinde üzerinde oluşan oksit tabakasından dolayı oluşur. Alüminyum kıvılcım çıkarmaz, sağlığa zararı tespit edilmemiştir. Bu nedenle sağlık sektöründe de kullanılmaktadır. Alüminyumun birçok alaşım çeşidi vardır. Saf alüminyumun çekme dayanımı yaklaşık 49 megapascal (MPa) iken alaşımlandırıldığında bu değer 700 MPa’a çıkar. Yoğunluk olarak bakır ve çelikten daha hafif dir. Şekillendirilmesi ve CNC ile işlemesi kolaydır. Rahatlıkta dökülebilir. Bu nedenle istenilen şekle rahatlıkla girebilmektedir. Çok üstün korozyon özelliklerine sahip olması, üzerinde oluşan oksit tabakasının koruyucu olmasındandır. Bu durum elektrik ve elektronik kartlarda kullanılmasını yaygınlaştırmaktadır. Alüminyum’ un çok daha detaylı özellikleri için burayı tıklayınız.

Örnek Projelerimiz

blank
blank
blank