Bronz Levha

Bronz Levha

Bronz levha, bakır, kalay, nikel, çinko ve diğer alaşımların karışımı olan bronz malzemesinden yapılmış bir tür levhadır. Bronz levhalar, yüksek mukavemet, yüksek dayanıklılık, aşınma direnci ve korozyon direnci gibi özellikleri sayesinde birçok endüstriyel uygulama için kullanılır. İklimlendirme sistemleri, otomotiv sektörü, bilgisayar üretimi başkta olmak üzere teknoloji sektöründe yoğun olarak kullanılmalıdır.

Bronz Levha Kullanım Alanı

Bronz levhaların kalınlığı, genişliği ve uzunluğu değişebilir ve müşteri talebine göre özelleştirilebilir. Levhalar genellikle düz veya pürüzlü yüzeyli, parlak veya mat bir yüzeye sahip olabilirler ve genellikle makinelerde işlenirler. Bronz levhalar, genellikle sanat, heykel, müzik aletleri, elektrik ve elektronik endüstrisi, makine imalatı, gemi yapımı, havacılık ve diğer birçok endüstriyel uygulama için kullanılır.

Bronz Levha Üreticisi

Martan Metal olarak, sizlere bronz levha çeşitlerini uygun fiyat ve yüksek kalite ile sunmaktayız. Bronz fiyatları, bronz çeşidine ve öz ağırlığına göre değişebilmektedir. Bronz kilosu ve ebatları ile talepleriniz doğrultusunda sizler için hazırlanır ve en hızlı şekilde ulaştırılır. Teknolojik CNC makinaları ile pürüzsüz kesimlerle elde edilen bronz levhalarımız yeterli stoklarımızla Türkiye’ de ihtiyaçları karşılamak için hazırdır. Martan Metal, bronz levha yanında, bronz çubuk ve bronz boru tedarik ve işlemesinide gerçekleştirmektedir. Yüksek kalite Avrupa ürünlerinin ithalatı tarafımızca yapılmaktaktadır.

bronz levha ürünü
Renk : Metal
Kalınlık : 4mm- 500mm
Genişlik : 5000mmx5000mm

Bronz levha siparişi için bize ulaşın.

Geniş ölçü skalası ile bronz  levha stoklarımız mevcuttur.

Bronz Özellikleri

Bronz, bakır ve kalay gibi malzemelerin alaşımından oluşan bir malzemedir. Bronzun özellikleri şunları içerebilir:

  • Yüksek mukavemet: Bronz, yüksek mukavemet özellikleri sayesinde çekişme, basınç, bükülme ve darbelere dayanıklıdır.
  • Düşük sürtünme: Bronz, düşük sürtünme katsayısı nedeniyle yüksek aşınma dayanımı sağlar ve sürtünmeye bağlı ısınma ve yıpranma gibi problemleri azaltır.
  • Korozyon direnci: Bronz, oksidasyona ve korozyona karşı dirençlidir ve çeşitli çevresel koşullara dayanabilir.
  • Yüksek şekillendirilebilirlik: Bronz, işlenmesi ve şekillendirilmesi kolaydır ve istenilen şekle kolayca getirilebilir.
  • Düşük erime noktası: Bronz, düşük erime noktasına sahiptir ve bu nedenle dökme işlemleri için uygun bir malzemedir.
  • Estetik: Bronz, koyu altın rengi tonu sayesinde estetik açıdan çekicidir ve genellikle süs eşyaları, heykeller ve müzik aletleri gibi dekoratif amaçlar için kullanılır. Bronz maddesi ile ilgili daha detaylı bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Bronz adresine bakabilirsiniz.

Örnek Projelerimiz

alüminyum-levha-ürün-1
alüminyum-levha-ürün-2
alüminyum-levha-ürün-3