Alüminyum Levha

Alüminyum Levha

Alüminyum Levha inşaat, sanayi ve teknoloji alanında çok kullanılan bir metal çeşididir. Alüminyum levha kalınlığı 4mm den başlayıp 50mm ye kadar ulaşabilmektedir. Hafif olması kesim ve işlemesinin basit olması çok tercih edilmesine neden olmaktadır.

Alüminyum levha direnci yüksek ve paslanmaya karşı dirençli olan bir metaldir. Yapı malzemeleri içerisinde vazgeçilmez bir özelliği vardır. Hafif olması binaların inşaatında, uçakların havalanmasında, otomobillerin daha hızlı gitmesinde etken bir özelliktir.

Alüminyum Levha Kullanım Alanı

Alüminyum levha hızlı soğuyup ısıyı emen bir metal çeşidi olması nedeniyle soğutma alanında geniş bir yer bulur.  Klima sistemleri ve havalandırma sistemleri sağlık açısından da zararlı olmaması nedeniyle alüminyum levhalar tercih edilmektedir. Demirden sonra en çok kullanılan metal alüminyumdur. Alüminyum levhanın hafif olmasından dolayı birçok diğer maddelerle alaşıma gidilir. Böylece uçak ve otomobil gibi ulaşım sanayisinde hem demirden daha hafif hem de daha sağlam bir metal elde edilir. Otomobil yapımında karterler, farlar, aynalar, kapı kolları gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Alüminyum Levha Üreticisi

Martan Metal olarak, sizlere alüminyum levha çeşitlerini uygun fiyat ve yüksek kalite ile sunmaktayız. Alüminyum fiyatları, alüminyumun çeşidine ve öz ağırlığına göre değişebilmektedir. Alüminyum kilosu ve ebatları ile talepleriniz doğrultusunda sizler için hazırlanır ve en hızlı şekilde ulaştırılır. Teknolojik CNC makinaları ile pürüzsüz kesimlerle elde edilen alüminyum levhalarımız yeterli stoklarımızla Türkiye’ de ihtiyaçları karşılamak için hazırdır.

alüminyum-levha-ürün-1
Renk : Metal
Kalınlık : 4mm- 500mm
Genişlik : 5000mmx5000mm

Alüminyum Çubuk siparişi için bize ulaşın.

Her çap ve uzunlukta stoklarımız mevcuttur.

Alüminyum Özellikleri

Alüminyum mat gümüş renginde hafif ve yumuşak bir metaldir. Mat gümüş rengi, alüminyumum hava ile temas ettiğinde üzerinde oluşan oksit tabakasından dolayı oluşur. Alüminyum kıvılcım çıkarmaz, sağlığa zararı tespit edilmemiştir. Bu nedenle sağlık sektöründe de kullanılmaktadır. Alüminyumun birçok alaşım çeşidi vardır. Saf alüminyumun çekme dayanımı yaklaşık 49 megapascal (MPa) iken alaşımlandırıldığında bu değer 700 MPa’a çıkar. Yoğunluk olarak bakır ve çelikten daha hafif dir. Şekillendirilmesi ve CNC ile işlemesi kolaydır. Rahatlıkta dökülebilir. Bu nedenle istenilen şekle rahatlıkla girebilmektedir. Çok üstün korozyon özelliklerine sahip olması, üzerinde oluşan oksit tabakasının koruyucu olmasındandır. Bu durum elektrik ve elektronik kartlarda kullanılmasını yaygınlaştırmaktadır. Alüminyum’ un çok daha detaylı özellikleri için burayı tıklayınız.

Örnek Projelerimiz

alüminyum-levha-ürün-1
alüminyum-levha-ürün-2
alüminyum-levha-ürün-3